Firewall Suite

FIREWALL SUITE Güvenlik Duvarı ENTEGRASYON (Firewall Suite Kurulum Şemaları)
FirewalSuite® ölçeklenebilir yapısı ile farklı yapılarda ki ağlarda etkin şekilde konumlandırılabilir. Aşağıda, bu yapılara örnek olabilecek beş farklı şema sunulmuştur. Mevcut ağınız aşağıdaki şeması çizilmiş ağlara göre farklılık gösterebilir.

1. Tek Hatlı Yapı

Tekhat
Yukarıda ki şemada ağ geçidi noktasına konumlandırılmış olan FirewallSuite® ile tüm erişimler kontrol altına alındığı gibi dışarıdan gelebilecek ataklara karşı aktif koruma sağlar.

2. Yük Dengeleme/Hat Yedekleme

Yük Dengeleme

Yukarıda ki şemada iki farklı internet bağlantısına sahip yapılarda FirewallSuite® kullanıcının seçimine bağlı olarak yük dengeleme ya da hat yedekleme hizmeti verebilir.

Yük dengeleme çalışma modunda istekler iki farklı modem arasında etkili şekilde dağıtılarak kullanıcıların interneti verimli bir şekilde kullanmaları sağlanır. Hat yedekleme çalışma modunda bir hat sürekli yedekte kalır. Birincil hat devre dışı kaldığında yedekli hata geçilmesi ve birincil hata bağlantı sağlandığı anda yedekli hattın otomatik olarak devre dışı kalması sağlanır.


3. Misafir Ağı Uygulaması

Misafir A?

Yukarıda ki şemaya göre kurum içi çalışanların kullandığı ağ SWITCH1 ile belirlenmiştir. Misafirlerin kullandığı ağ ise SWITCH2 ile belirlenerek her iki ağ birbirinden ayrılmıştır. Sistem, her iki ağa farklı segmentlerde IP networkleri tanımlayarak misafirlerin kurum içi yapıya karışmamaları sağlanır.


4. DMZ Uygulaması

DMZ Uygulamas?

Yukarıda ki şemaya göre kurum içi çalışanların kullandığı ağ SWITCH1 ile belirlenmiştir. DMZ‘nin kullandığı ağ ise SWITCH2 ile belirlenerek her iki ağ birbirinden ayrılmıştır. Sistem, her iki ağa farklı segmentlerde IP networkleri tanımlayarak kurum içi çalışanların DMZ‘ye karışmamaları sağlanır.


5. VPN Uygulaması

VPN Uygulamas?

Yukaı?da ki şemaya göre iki adet FirewalSuite® ile iki farklı lokasyon arasında VPN uygulaması yapılmıştır. FirewalSuite™ ile iki veya daha fazla nokta VPN ile birleştirilebildiği gibi istemcilere özel VPN hizmeti de verilebilir.