Kurumsal Hosting Hizmetleri

Web Sitenizi ve/veya Özel Yazılımlarınızı Barındırabileceğiniz, Epostalarınızı Yönetebileceğiniz, Disk Alanı ve Mail Adetlerine göre hazırlanmış web paketlerimizden birini seçebilir veya talepleriniz doğrultusunda sizin için aktif edilecek barındırma hizmetleri temin edebilirsiniz.

Her bir sunucumuz; 
Ajax, Microsoft Silverlight, Asp, Aspx (Asp.Net), Php, Front Page, ODBC, MySQL, MsSQL Acces Desteğini sizlere ayni anda sunmaktadır. Satın almış olduğunuz bulundurma hizmetinde ilk amacımız web sitenizin 7 Gün / 24 saat Kesintisiz ziyaret edilebilmesini sağlamaktır.

Höstün (Barındırma) Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli 

 

Sunucu (İşlemci) Başına Düsen Barındırma Sayısı 
Sunucularımızda işlemci başına Maksimum 250 Barındırma hizmeti yaralamaktadır. Pek çok sunucu hizmeti veren firma hizmet maliyetini minimuma indirmek için CPU başına düsen barındırma hizmetini sınırlandırmaz bu da web sitelerinin daha geç daha yavaş açılması, yada açılamaması gibi sorunlar doğurur.

 

Sunucu Bağlantı Hızı 
Sunucularımızın internet erişimi 300 Mit bağlantı ile sağlanmaktadır. 
Barındırma hizmeti 1-2 Mbit Bağlantı ile de sağlanabileceği gibi, web sitelerinin daha hisli açılmasında en büyük etkenlerden biriside bağlantı hızıdır.

 

Barındırma Aylık Trafik Limiti  
Barındırma hizmetlerimizde Aylık Trafik Limiti bulunmamaktadır. Aylık Trafik Limiti sitenizin ziyaretine bağlı olarak aylık 1-2 GB olabildiği gibi, 20-30 GB da olabilir, Aylık Trafik Limiti bulunan hizmetlerde bu kota aşıldığı durumlarda hizmet bir sonraki ayin başlangıcına kadar durdurulur veya Trafik Artırım ücreti olarak size fatura edilir.

 

Barındırma Bant Genişliği Limiti ( Bandwidth ) 
Barındırma hizmetlerimizde Bant Genişliği Limiti bulunmamaktadır. Bandwidth saniyede aktarılabilecek kilobayt olarak tanımlanır. Bu kavramını açıklarken bir örnek verelim; örneğin ana sayfanızın ve içeresinde yer alan görsellerin toplam boyutu 128 KB. olsun ki daha fazladır. Eğer ayni anda sitenizi 8 kullanıcı ziyaret ederse 1024 KB. eder bu durumda Bandwidth limiti 1024 olan bir site 9.ziyaretçi tarafından görüntülenemeyecektir.

 

Barındırma Kullanıcı Bağlantı Limiti 
Barındırma hizmetlerimizde Kullanıcı Bağlantı Limiti bulunmamaktadır. Kullanıcı Bağlantı Limiti, sitenizi ayni anda ziyaret edebilecek kullanıcı sayesini belirler, CPU başına hizmet sınırlaması koymayan 
serverlar sitenin ziyaretçi sayesini kısıtlayarak işlemci performansını dengelemeye çalışırlar bu sınırlamada sitenizin ziyaretçiler tarafından görüntülememesine neden olur.

 

Barındırma E-Mail Gönderim Limiti 
Her bir emil adresi için günlük 250 Mail gönderimi ile aktif edilmekte olup talebinizi karşılamaması durumunda herhangi bir ücret talep edilmeksizin arterimi yapılmaktadır.

 

Barındırma E-Mail Tirpittin Limiti 
Tirpittin Limiti sizleri Sapam ( reklam ) maillerinden koruyan ve bizce en önemli limittir. Sunucularımızda her bir kullanıcı 1 dakikada en fazla 50 mail gönderebilir. Reklam Maili gönderimine izin verilen serverlar kısa bir sürede Sapam Listeler tarafından listeye alınırlar ve mail gönderimleri 7 Gün ile 3 Aya Kadar Yasaklanır.

Tarpitting spam"e karsı geliştirilmiş bir çözüm yöntemidir.

Bir e-posta sunucusuna kısa süre içinde ayni ip “den gelen çok sayıda mesajı reddetmek yerine, işlemi çok yavaş yürütmek ilkesine dayanır. Böylece listedeki diger e-posta adreslerine sira gelmedigi için baska sunucularin da spam kurbani olmasi önlenir. spam"cilerin tarpitting limitini asmaması için mesajları belirlenen sayının altındaki paketler halinde göndermesi ve her iki paket arasında belirlenen süre kadar beklemesi gerekir. Tabi bu arada E-Mail Gönderim Limitinizde aşamayacakları için severlerimizi kullanarak sapam mail gönderimi yapamayacaklardır.

 

Virüs Koruması 
Sunucularımızın Dosya Transfer ve Mail Gönderimleri es zamanlı olarak Anti Virüs Programları tarafından taranmaktadır. Virüslü Dosya - Mail Gönderimi ve Âlimi Engellenerek Gerek Sizin Gerekse Müşterilerinizin güvenliği sağlanmaktadır. Virüsler en çok mail gönderim yöntemi ile bulaşır ayrıca Web sitenize bulasan virüsler bir süre sonra aramam motorları tarafından yasaklanmanıza neden olur. Hiçbir Virüs Programı yüzde 100 Korumayı Garanti Edemez.

 

Sapam Koruması 
Sunucularımız Sapam Mailleri otomatik olarak gönderene iade eder. Dilerseniz Web Mail Yazılımımız aracılığı ile mail almak istemediğiniz adresleri kendi kara listenizi oluşturarak engelleyebilirsiniz. Anti Sapam koruması ile posta kutularınız gereksiz ve isteğiniz dışında gelen reklam maillerinden arinmiş olur. Hiçbir Sapam Koruması yüzde100 Korumayı Garanti Edemez.

 

Sunucu Radi Desteği 
Sunucularımız Radi desteğine sahip olup verileriniz koruma altındadır.